TELPAS PASĀKUMIEM

TELPAS PASĀKUMIEM

Vecā vārītava

veca-varitavaVecā vārītava ir alus muzeja sirds. Tajā neskarti saglabājušies alus brūvēšanas katli no tālā 1938. gada. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas, vecajā vārītavā iespējams izzināt četru galveno alus sastāvdaļu – ūdens, iesala, apiņu un rauga – valdzinājumu. Šī telpa aprīkota arī ar atbilstošu apgaismojumu, lai rīkotu nelielas personālizstādes, privātus koncertus vai pat teātra izrādes.

Bārs

barsAlus bārs ir viena no dzīvākajām muzeja telpām, šeit iespējams nobaudīt izsmalcinātākās Aldara alus šķirnes, kā arī iepazīties ar 55 pasaulē populārākajām alus šķirnēm, kas attēlotas īpaši veidotā stikla ekspozīcijā, kura aizņem vienu no telpas sienām. Apmeklētāji īpaši iecienījuši arī īpašo alus brūvēšanas instalāciju, kas ikvienam ļauj izzināt alus brūvēšanas noslēpumus. Bārā bieži notiek alus degustācijas meistarklases, kā arī īpašs Aldara Alus akadēmijas apmācību kurss īsteniem alus entuziastiem.

Terase

alus-teraseSiltajā gadalaikā alus darbnīcas apmeklētāji iecienījuši arī alus terasi, kur nesteidzoties iespējams baudīt izsmalcinātākās alus šķirnes, kā arī Aldara 150 gadus senās arhitektūras burvību.

Laboratorija

laboratorijaAlus laboratoriju ikdienā  bieži izmanto arī Aldara alus meistari, jo šeit norit eksperimenti ar jaunām alus šķirnēm. Gada laikā Aldara alus meistari rada neskaitāmus jaunus alus paraugus, no kuriem vismaz četri tiek ieviesti dzīvē.

Pagraba telpa

pagraba-telpaPagraba telpa papildina alus muzeja stāstu par alus pasaules daudzveidību. Šeit ikvienam iespējams padziļināti uzzināt par alus galvenajām izejvielām, kā arī izpētīt dažādas papildu izejvielas, kas alum pievienojamas, lai radītu neatkārtojamu garšu. Viesi iecienījuši šo telpas apskati alus somelje pavadībā, ekskursija gan jāpiesaka īpaši savlaicīgi.

Vēstures telpa

vestures-telpaVēstures telpā apskatāma senu alus pudeļu, kausu un etiķešu ekspozīcija, kas atklāj vairāk nekā 100 gadus senas alus tradīcijas. Šajā telpā izvietota arī ar 1906. gadu datēta fotogrāfija, kas tapusi Aldara alus darītavas pievārtē. Senais foto alus darbnīcas viesiem atklāj dažādus mītus un nostāstus par alu un Aldara alus darītavas izcelsmi. Laikam ritot, vēsturiskā ekspozīcija tiks mainīta, papildinot to ar jauniem eksponātiem.

Konferenču zāle

konferencu-telpaAlus darbnīcas otrajā stāvā izveidota konferenču zāle ar īpašu auru, jo tā atrodas tieši virs alus darītavas. Konferenču dalībniekiem iespējams pa atslēgas caurumu ieskatīties alus darīšanas procesā, kā arī sajust tikai alus darītavai raksturīgo alus brūvēšanas aromātu. No zāles logiem paveras burvīgs skats uz Aldara alus parku un mākslīgajām pilsdrupām. Ikdienā konferenču zālē iespējams uzņemt līdz pat 300 viesu, tā ir apgādāta ar modernāko konferenču aprīkojumu.